Czas wysyłać wnioski! Do 31 marca 2014 r.!

Szkoły i przedszkola, które zgłosiły się do Akcji „Ćwiczyć każdy może”, zobowiązane są przesłać w formie elektronicznej i papierowej wniosek o przyznanie tytułu na adres Ośrodka Rozwoju Edukacji do 31 marca 2014 r.

stoper

Do przyznania tytułu Szkoły w Ruchu/Przedszkola w Ruchu wystarczy wydrukowany i podpisany przez dyrektora placówki wniosek (uprzednio wysłany drogą elektroniczną) z oświadczeniem, że szkoła posiada zgody na wykorzystanie wizerunku osób występujących w filmach i na zdjęciach, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku do regulaminu akcji. Tym samym informujemy, że nie ma konieczności wysyłania pocztą tradycyjną zgód stanowiących załączniki do regulaminu, Ośrodek Rozwoju Edukacji może jednak poprosić dyrekcję szkoły/przedszkola o udostępnienie wypełnionych zgód.JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK O PRZYZNANIE TYTUŁU SZKOŁY W RUCHU/PRZEDSZKOLA W RUCHU:

1. Formularz elektroniczny (wniosek) znajduje się tu: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/formularz; Po ponownym wpisaniu numeru REGON placówki pojawią się dodatkowe pola do uzupełnienia

2. Formularz elektroniczny (wniosek) można wypełnić tylko raz!


3. Formularz elektroniczny zawiera oświadczenie dyrektora o posiadaniu zgód na wykorzystanie wizerunku, nie ma więc potrzeby załączania dodatkowych dokumentów:

Do odhaczenia w formularzu będą:
>>>Oświadczam, że szkoła posiada zgody na wykorzystanie wizerunku osób występujących w
filmach i na zdjęciach, zgodnie ze wzorami określonymi w załącznikach do regulaminu akcji
(zał. 1 i 2).

>>>Oświadczam, że posiadam zgodę autora/autorów utworu/utworów które przesyłam, zgodnie
z wzorem określonym w załączniku nr 3 do regulaminu akcji.

4. Nie ma konieczności pisania obszernych opisów. W opisie obszaru można zamieścić linki do strony www szkoły/przedszkola, kierujące do zdjęć, filmów, scenariuszy zajęć i in. dokumentów

5. Do formularza można wpisać działania szkoły/przedszkola z bieżącego roku szkolnego, tj. również te z września, października i listopada oraz działania cykliczne (także te z kwietnia, maja i czerwca), dokumentując rok poprzedni (np. czerwcowy dzień sportu obchodzony corocznie w szkole z dokumentacją za czerwiec 2013)

6. Pole opisu ma limit ok. 65 000 znaków. Jeśli opis będzie zbyt długi, formularz wyświetli komunikat o braku możliwości wysłania wniosku

7. Przyciski ‘wyślij’ i ‘wydrukuj’ pojawią się po kompletnym uzupełnieniu pól dla 3 obszarów akcji

8. Przypominamy, że zgody na wykorzystanie wizerunku zostają w szkole. Nie ma też potrzeby przesyłania zdjęć, filmików i in. dokumentów, jeśli w formularzu zamieściliśmy do nich link. Mogą natomiast Państwo załączyć kopię zaświadczenia o ukończeniu kursu/szkolenia (obszar 4)

9. Do 31 marca czekamy na wnioski wypełnione elektronicznie!W razie pytań prosimy o kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. (22) 345 37 79


Zespół RSR

Zadanie nr 2 (obszar nr 9) i KONKURS!!!

Odbijamy i podrzucamy! Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką! I zliczamy! Kto ile, kto więcej i wspólny wynik nasz! :-)

Upominki Gortat MEN 3

Nagrodą dla pięciu Laureatów oraz trzech wyróżnień w Konkursie będą upominki z autografem koszykarza Marcina Gortata oraz upominki Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs polega na wykonaniu fotografii lub filmu w ramach zadania nr 2 (obszar nr 9 Regulaminu Akcji „Ćwiczyć każdy może”) ogłoszonego za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook na profilu Rok Szkoły w Ruchu
. Zdjęcia lub film mogą mieć charakter grupowy lub indywidualny i powinny pokazywać, że zajęcia z wychowania fizycznego mogą być atrakcyjne dla uczniów.

Każdy Uczestnik Konkursu może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia lub filmy. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie JPG/JPEG, powinny być opisane i podpisane imieniem i nazwiskiem Uczestnika Konkursu. Zgłoszony do Konkursu plik multimedialny (film) powinien być zapisany w rozszerzeniu .mpg, .avi, .mov, .wm, .mp4, powinien być również opisany i podpisany imieniem i nazwiskiem Uczestnika Konkursu. Przystąpienie do Konkursu następuje poprzez udostępnienie zdjęć (w postaci albumu) i filmów w serwisie społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/rokszkolywruchu z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Ćwiczyć każdy może”. Wypełnione zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Al. Szucha 25
00-918 Warszawa
z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Ćwiczyć każdy może”.

W Konkursie będą rozpatrywane tylko i wyłącznie prace, które zostały udostępnione w serwisie społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/rokszkolywruchu do dnia 14 lutego 2014 r. i tylko tych autorów którzy prześlą zgłoszenie konkursowe pocztą lub przesyłką kurierską (na koszt nadsyłającego) do 21 lutego 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego lub data nadania przesyłki kurierskiej potwierdzona u operatora przesyłki).

Zapraszamy na zimowy piknik żeglarski!

Logo gdansk PEM

Żeglarze nie nudzą się w ferie! Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przygotował propozycję dla wszystkich młodych miłośników wiatru i wody.

fot2

31 stycznia odbędzie się piknik żeglarski, podczas którego zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Szczególnie zapraszamy uczniów gdańskich szkół, którzy mają za sobą edukacyjny rejs po Zatoce Gdańskiej i złapali żeglarskiego bakcyla. Będzie to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie rodzaje węzłów oraz zasady poruszania się po łódce, tak aby być gotowym do nowego sezonu – mówi Maciej Makuła, Kierownik Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Program Edukacji Morskiej 1000px-074

W programie ponadto: emocjonujące zawody w przeciąganiu liny, kurs pierwszej pomocy oraz stoisko naukowe, przy którym uczestnicy pikniku, korzystając ze specjalistycznego sprzętu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, będą mogli zbadać skład wody i porównać jej właściwości z kolejnych etapów oczyszczania. Organizatorzy zaplanowali także zajęcia dla najmłodszych żeglarzy, którzy przygodę z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku mają jeszcze przed sobą.

Piknik odbędzie się 31 stycznia w Morskim Przedszkolu przy ul. Rogalińskiej 17, od godziny 14.00.

Więcej: www.programedukacjimorskiej.pl/zimowy-piknik-zeglarski

Ponad 4 tys. szkół i przedszkoli w akcji „Ćwiczyć każdy może"

logo1Nauczyciele i uczniowie coraz chętniej zgłaszają swe placówki do ogólnopolskiej akcji. Z każdym dniem przybywa szkół i przedszkoli, które chcą aktywnie wpisać się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu". Ogłosił go Minister Edukacji Narodowej, który do współpracy zaprosił instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Wszystkie działania „Roku Szkoły w Ruchu" promują aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Ponad 4 tys. szkół i przedszkoli w akcji „Ćwiczyć każdy może"

Wiceminister Tadeusz Sławecki zainaugurował Rok Szkoły w Ruchu

 
DSC 0666

Aktywność fizyczna, w tym regularne uprawianie sportu, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka - powiedział Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej otwierając spotkanie inaugurujące Rok Szkoły w Ruchu. Podczas dzisiejszego (30 października 2013 r.) spotkania zaproszono do przystępowania do koalicji na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej uczniów.

Czytaj więcej: Wiceminister Tadeusz Sławecki zainaugurował Rok Szkoły w Ruchu

Rok szkoły w Ruchu

logo1

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.

 

 RSR-18

 

List intencyjny

 

Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie, w tym aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, bardzo ważne przy tym jest wsparcie udzielane szkołom przez organy służby publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. W celu wsparcia przedsięwziętej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Roku Szkoły w Ruchu zawiązuje się Koalicję na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów.

List intencyjny (pdf)

 

Jeśli Państwa organizacja (organ służby publicznej, jednostka samorządu terytorialnego, organizacja pozarządowa) decyduje się przystąpić do Koalicji na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów, prosimy o przesłanie skanu podpisanego listu intencyjnego, loga i nazwy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Będzie to dla Ministerstwa Edukacji Narodowej równoznaczne z deklaracją przystąpienia i akceptacją wszystkich zapisów porozumienia - a Państwa logo i nazwa zostanie upublicznione wśród Koalicjantów Szkoły w Ruchu na stronie www.